Вучић: Треба да уђем у Нотр Дам, узмем шипку и скинем заставу?

Танјуг
Вучић: Треба да уђем у Нотр Дам, узмем шипку и скинем заставу?

Хелсинки - Предсједник Александар Вучић каже да ће ићи Париз на свечаности поводом стоте годишњице побједе у Првом свјетском рату упркос “придикама” због косовске заставе.

Како каже, његов је посао да реално сагледа ствари, а реалност је да Србија мора да ради са Француском и Њемачком, које су признале Косово прије 10 година.

Вучић је по доласку у Хелсинки, гдје ће учествовати на самиту ЕПП, у изјави новинарима рекао да је уочљив тренд јуначења у Србији и да му и неки министри “соле памет” о томе шта треба да ради по питању Париза и заставе, као и политичка јавност бившег режима, која држи придике како треба да “ишамара све од Макрона до свих осталих у Европи”.

“Мој посао је да на реалан начин сагледавамо ствари. Лако ми је да кажем 'ајмо да се шамарамо, бићу јачи од вас'. Али хоћу да гледамо како да направимо бољу позицију за Србију и бољу економску будућност за нашу децу, а ти који би причали да би неког ударали мањи су од маковог зрна пред странцима. Ја сам био једини политичар који је био против Бриселског споразума када су тражили улазак Косова у УН и да Приштина преузме регионалну полицију, а сада део оних који би то прихватили мени соли памет', навео је Вучић.

Како каже, сваки његов погрешан напад на Француску, Њемачку, САД, Кину био би тежак ударац за Србију.

“Нисам будала да не водим рачуна о томе. Ја знам колико нам је снажна економија, војска и све друго. Има ли неко више података о тим стварима од мене?”, упитао је.

А сада се, додао је, јуначе и држе придике они који су оставили земљу пред банкротом, док се он труди да на сваком мјесту очува понос нашег народа.

Подсетио је да је први предсједник који није изручио нити једног Србина Хашком трибунали, који је организовао званично обиљежавање годишњице НАТО агресије и назвао то правим именом, који је учествовао у свим обиљежавањима страдања српског народа и који је иницирао да се 4. августа обиљежава прогон 250.000 људи из Хрватске.

“Да ли треба да не разговарам са Ангелом Меркел, која ми је заказала састанак у недељу ујутро у Паризу?Знате ли колико малих земаља чезне да се сретне са председником Емануелом Макроном или канцеларком Меркел. Вратите се у живот и реалност”, поручио је Вучић.

Зауставите се, морамо да радимо са Француском и Њемачком, иако су признале Косово, поновио је.

“Хоћете ли председника који би водио у рат због једне заставе, која је била ту и пре пет и десет година. Сваки пут на сваком састанку са нашим људима било је заставе. Јел треба да уђем у Нотр Дам и узмем шипку да скинем заставу”, нагласио је он.

Закључио је да се треба запитати шта се тражи од предсједника. Најавио је да ће наредних дана, на састанцима које ће имати, говорити о позицији Србије према КиМ, према региону, економским успјесима Србије, али и да све то није довољно, те да морамо бити богатији, збго чега нам треба више инвестиција.

Како је рекао, он до сада никада и нигде није обрукао нашу земљу и увијек је водио рачуна о интересима Србије, “а они којима се то не свиђа нека нађу неког новог ко би их лагао да смо јачи од Француске и Немачке”.

Рекао је и да се сваки пут кад је мислио да коначно имамо неку врсту стабилизације стања, Приштина досјетила да уради нешто “страшно глупо и лоше”, због чега не жели да подиже очекивања код народа од састанака које ће имати у Паризу.

“Не очекујем мого тога. Не знам још шта ће бити у Паризу, пре пет минута сам сазнао за предлог наших немачких партнера у вези сусрета са Меркеловом”, казао је Вучић додајући да ће се у Паризу десити само састанци.

Све ми се чини да се чека неко свјетско чудо, а то се неће догодити, поручио је и поновио да ће бити напорно и тешко.

“Чуда нема, она се дешавају само сваких 20 година, као када Црвена звезда победи Ливерпул. У политици чуда нема, у спорту можда и има. У политици је све резултат политичког деловања и економије коју имате”, закључио је српски предсједник.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана