Leotar poražen od Jedinstva u derbiju Druge lige, grupa istok: Svađa pa ostavka Mičete

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - U derbiju proljećnog dijela prvenstva Druge lige Republike Srpske, grupa istok, trebinjski Leotar je kao domaćin u Bileći poražen od Jedinstva sa 0:1 pa Brčaci sada imaju pet bodova prednosti i otvoren put ka Prvoj ligi.

Jedini pogodak postignut je u 75. minutu kada je igrač Jedinstva Cvijetin Pavić sa više od 30 metara i uz pomoć vjetra lobovao neopreznog čuvara mreže Leotara Ristu Perišića.

Po završetku susreta došlo je do svađe u redovima hercegovačkog drugoligaša. Naime, ispred svlačionica su pojedini članovi uprave verbalno napali igrače za nezalaganje, a na najvećem udaru bio je napadač Miloš Perović koji je optužen za loše izdanje, a bilo je i primjedbi na mladog golmana Perišića. Palo je mnogo teških riječi i psovki, jer su u Leotaru veoma teško podnijeli drugi poraz u sezoni od direktnog rivala u borbi za titulu. Poslije svih dešavanja trener Leotara Rajko Mičeta je podnio ostavku.

U grupi zapad vodeći dvojac Jedinstvo iz Žeravice i šamački Borac bili su sigurni na svom terenu i savladali Polet 1926 iz Broda, odnosno trnsku Slogu i poslije ovog kola su ostali bodovno izjednačeni na vrhu tabele. Više od sat vremena fudbaleri Omarske i srbačke Sloge nervirali su navijače neefikasnom igrom, da bi Branko Rosić u 66. minutu zatresao golmana gostiju Branka Grahovca. U narednih 18 minuta postignuta su još tri gola, a domaći su novim bodovima odlijepili se od donjeg dijela tabele, potvrđujući da im je mjesto u drugoligaškom društvu.