Druge lige Republike Srpske: Borcu i Jedinstvu jesenje počasti

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Borca iz Šamca (grupa zapad) i brčanskog Jedinstvo (grupa istok) postali su jesenji šampioni u drugim ligama Republike Srpske.

Šamčani su u posljednjem 15. kolu ubjedljivo pobijedili Laktaše sa 5:2 i uspjeli su da u posljednjih 90 minuta za jedan bod preteknu Jedinstvo iz Žeravice, koje je na gostovanju u Dubravama kod istoimene ekipe igralo neriješeno, 0:0. Igrači Amira Durgutovića već poslije tridesetak minuta igre imali su tri gola prednosti, čime je otklonjena svaka dilema oko pobjednika susreta. Ponovo je u dresu Borca blistao Samir Isanović, ali pohvale zaslužuju i ostali igrači iz ekipe koja narednog ljeta želi da stotinu godina fudbala u ovom dijelu Posavine obilježi povratkom u prvoligaško društvo. Već sada je jasno da će u Žeravičanima imati jedinog pravog konkurenta za plasman u elitu Srpske.

Ekipa Omarske na blistav način oprostila se od svojih promrzlih navijača. Domaćin je deklasirao rivala iz Petrova (8:0), koji je u Omarsku stigao sa samo 12 igrača. Kuriozitet je podatak da je u srednjem redu gostiju od početka utakmice igrao golman Nenad Ćuković, a na golu se nalazio njegov mlađi kolega Radiša Blažanović. Meč je obilježio napadač domaćih, Branko Rosić, koji je u razmaku od 28 minuta, od 52. do 80, čak četiri puta zatresao mrežu protivnika.

U grupi istok jesenji šampion je bio na teškom ispitu u Istočnoj Ilidži, ali je u samom finišu slomio otpor Famosa i slavio sa 2:0, što mu je bilo dovoljno da na zimsku pauzu ode sa dva boda prednosti u odnosu na trebinjski Leotar, koji je istim rezultatom kao “domaćin” na Gradskom stadionu u Bileći savladao Budućnost iz Pilice. U duelu dvije Mladosti na Gradskom stadionu u Gacku domaća je poražena od one iz Rogatice sa 2:1. Za izabranike Željka Ćuzulana ovo je bio veoma važan trijumf, koji ih je odvojio iz donjeg dijela tabele i sada će mnogo mirnije otići na zimsku pauzu.