Спектакл на Вемблију: Енглеска избацила Хрватску у нижи ранг

Агенције

Фудбалери Енглеске побиједили су Хрватску са 2:1 у посљедњем мечу групе четири Лиге нација А.

Овим резултатом вицешампиони свијета елиминисани су из највишег ранга, што значи да ће у наредном издању играти у Лиги Б.

Енглеска је до побједе успјела да дође захваљујући спектакуларном преокрету, пошто су на 15 минута до краја утакмице губили са 1:0.

Фудбалер Хофенхајма Андреј Крамарић у 57. минуту довео је Хрвате у предност и чинило се да ће екипа Златка Далића елиминисати Енглезе.

Ипак, драму на Вемблију унио је погодак Џесија Лингарда у 78. минуту. Играч Манчестер јунајтеда нашао се на правом мјесту и само је прослиједио лопту у гол.

Тада су услиједили жестоки напади Енглеске, који су се на крају исплатили. Кејн је у 85. минуту поставио стопало и тиме савладао Калинића. Енглеска се овом побједом пласирала у плеј-оф Лиге нација А.

Енглези ће тако играти за побједника Лиге нација на турниру у Португалу, док ће Хрватска од идуће године играти у Лиги Б. Шпанија је остала у Лиги А.